HS cAfe HS CAFE LOGO

Součástí posilovny je i autentický cafe lounge "HS CAFE" o rozloze 39,2 m², s vlastní výběrovou kávou "signature" od Ritualle caffé.

Ritualle caffé je rodinná pražírna, která dává do práce srdce a nadšení s pravidly, která si nastavili už na začátku a těmi jsou:

  • Čerstvost  – upražená káva je plná aromatických látek, které ale bohužel velmi rychle vyprchávají. Aby v kávě bylo vše co chceme, dodávají k nám kávu do 10ti dnů od upražení. 
  • Preciznost  - každá z káv ve směsi  je pražená samostatně a s ohledem na její vlastnosti. Až následně se případná směs míchá“. Snaží se pražit tak, aby bylo zachováno co nejvíce chutí a nesklouzli k „hořkosti“. Plod kávovníku je ovoce podobný třešni. Mírná ovocnost(kyselost) toho je důkazem…
  • Zodpovědnost  – jejich kávu nakupují ohledem na způsob jejího pěstování (životní prostředí) a nákup není přes burzu, ale formou „direct trade“ (více peněz jde přímo k farmářům).
  • Certifikace  – dle zemí původu mají naše kávy certifikáty jako Rainforest alliance, UTZ, Organic, Fair Trade, International women´s coffee alliance atd.
  • Trénink  – bez tréninku není lepších výsledků, proto k nim jezdí pravidelně naši baristé a společně trénujeme přípravu kávových nápojů

Čím je unikátní  naše káva HS COFFEE - kulaté„HS COFFEE“? Jde o speciální kávovou směs 100% arabik. 20% pochází z Hondurasu z regionu Casitas. Převažuje intenzivní vůně karamelu, sušeného ovoce a hořké čokolády. Chuť je kombinací sušeného ovoce, citrusů a meruňky s tóny kakaa. 30% je organická směs z Mexika z farmy Santa Fé. Aroma je příjemné ořechovo-čokoládové. Chuť tvoří převážně sladká čokoláda podpořená kořenitými tóny s dochutí kajenského pepře. A největší 50% podíl tvoří výběrová zrna arabicky z Brazílie.

 A pokud potřebujete nakopnout na pořádný trénink  máme pro Vás specialitu s názvem "signature HS coffee" - 11grams coffee + 20milliliters of water. "A little touch, for a lot of STRENGTH"

 Co jste možná nevěděli? Káva snižuje riziko vzniku Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, diabetu 2. typu a jaterních onemocnění. Obsažený kofein zvyšuje metabolismus (čímž podporuje rychlejší spalování kalorií až o 11%) a umožňuje tak třeba sportovcům dosahovat lepších výkonů.

Mimo vysoký obsah antioxidantů je v kávě také třeba vitamin B2 (riboflavin), vitamin B5 (kyselina pantotenová), vitamin B1 (thiamin), vitamin B3 (niacin), kyselina listová, mangan, draslík, hořčík, fosfor a další životu prospěšné látky.