Proč by měly ženy cvičit? | Hammer Strength Fitness

Proč by měly ženy cvičit?

Mnoho žen se mylně domnívá, že když začnou posilovat, narostou jim svaly do nečekaných rozměrů. To však není pravda. Aby žena vypadala jako kulturistka, musí se opravdu hodně snažit. Ženské tělo má mnohem méně svalů než mužské a ženám také chybí dostatečné množství hormonu testosteron, kterého je k budování svalů zapotřebí. Kulturistky musí doplňovat testosteron pomocí anabolických steroidů, pořádně jíst a maximálně trénovat, což se ženě, která si chce jen udržovat dobrou kondici, rozhodně nestane.

Trénink v posilovně je pro ženy výhodný, neboť kromě zlepšení zdravotního stavu a prevence civilizačních onemocnění se mohou těšit ze zrychlení bazálního metabolismu. Právě tréninkem se totiž zvyšuje složení aktivní tělesné hmoty a množství energie, kterou organismus každý den spálí. V praxi lze jednoduše říci, že pravidelným posilovacím tréninkem a zvyšováním bazálního metabolismu dosílíte toho, že spalujete tuky i v době, kdy již netrénujete. Po každém tréninku metabolismus pracuje asi 36 – 48 hodin, proto je pro ženy nejvhodnější kondiční posilovací trénink třikrát v týdnu.

Další výhody pravidelného posilovacího tréninku pro ženy je zpevnění a vytvarování ženských tělesných partií, dosažení zdravějšího, mladistvého a sportovnějšího vzhledu, zpevnění vazů, šlach, kloubů a úleva od bolesti zad, krční páteře, hlavy a kloubů. V tréninku ženy najdou také prevenci proti kardiovaskulárním onemocněním, prevenci diabetu, osteoporózy, žilní insuficience dolních končetin, otoků dolních končetin a bércových vředů. Z duševní stránky dochází k upevňování sebevědomí a potlačování depresivních stavů.